A. B. C. CE klausimai prieš egzaminą.

klausimai pries vairavimo egzamina

Besiruošiant laikyti praktinį Regitros vairavimo egzaminą, bei tapti teisėtu vairuotoju, pravartu susipažinti su tuo, kokie yra teoriniai Regitros klausimai.

Vairavimo testai, pasiruošimas ir klausimai prieš egzaminus

Šie teoriniai klausimai pateikiami „Regitroje“ prieš praktinę egzamino dalį, t.y. prieš Jums išvažiuojant į gatvę:

 A kategorijos klausimai prieš egzaminą

A1, A KATEGORIJA.
REGITROS KLAUSIMAI A1, A KATEGORIJAI IŠLAIKYTI:

1. Parodykite, kur tikrinsite tepalo lygį variklyje.
Tepalo lygis variklyje tikrinamas pažiūrėjus į variklio apačioje mažą stiklinį langelį su nurodytu MIN – MAX lygiu. Arba naudojant matuoklį (kaip automobilyje) – prie tepalo įpylimo dangtelio pritvirtintas daviklis – virbas, arba atskiras dangtelis su tepalo davikliu – virbu.

2. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar tepalo lygis variklyje yra pakankamas.
Motociklas turi stovėti tiesiai (nepasviręs). Skudurėliu reikia nuvalyti alyvą nuo matuoklio, įkišti matuoklį į alyvą ir vėl ištraukti. Alyvos lygis turi būti tarp MIN ir MAX žymų.
Jei žiūrima per stikliuką, jame turi matytis alyvos lygis tarp MIN ir MAX žymų.

3. Parodykite, kur yra stabdžių skysčio rezervuaras (talpa).
Priekinių stabdžių skysčio rezervuaras (dėžutė su permatomu langeliu) gali būti ant vairo prie priekinių stabdžių rankenėlės.
Galinio stabdžio rezervuaras gali būti arba taip pat ant vairo, arba po motociklo sėdyne.

4. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar stabdžių skysčio lygis yra pakankamas saugiai važiuoti.
Pažiūrėti į stabdžių skysčio rezervuarą, skysčio lygis matomas per skaidrią bakelio sienelę – turi būti tarp MIN ir MAX žymų. Patikrinti reikia abu stabdžių skysčio rezervuarus (priekinių ir galinių stabdžių). Motociklas turi stovėti tiesiai.

5. Paaiškinkite, kaip tikrinsite varančiosios grandinės būklę.
Sukant galinį ratą, grandinė turi tolygiai gulti ant žvaigždutės, visi grandinės nareliai turi judėti laisvai. Grandinė turi būti sutepta, neturi būti vizualaus susidėvėjimo.
Grandinės išsitempimas tikrinamas matuojant ilgį tarp nustatyto narelių skaičiaus.

6. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar oro slėgis padangose yra pakankamas saugiai važiuoti.
Oro slėgis padangose tikrinamas manometru. Motociklo padangų slėgį nurodo gamintojas. Taip pat, gale prie rato yra kortelė, kurioje surašyti slėgiai.

7. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar padangų protektoriaus rašto gylis yra pakankamas saugiai važiuoti.
Padangų protektoriaus rašto gylį galima pamatuoti slankmačiu arba specialiu įrankiu.
Padangos protektorius turi indikatorius, parodančius koks yra minimalus leistinas gylis.
Leistinas minimalus gylis 0,8 mm.

8. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar bendra padangų būklė yra tinkama saugiai važiuoti.
Apžiūrėjus padangas, jos turi būti vienodai nusidėvėjusios, neturi būti įtrūkusios, gumbuotos, supjaustytos ar kitaip pažeistos. Nusidėvėjimas turi būti tolygus. Protektoriaus rašto gylis turi atitikti leistiną min 0,8 mm, jos slėgis turi būti tinkamas.

9. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia avarinė šviesos signalizacija.
Reikia įjungti degimą (ne variklį). Tuomet paspausti avarinės signalizacijos mygtuką ir apėjus motociklą, patikrinti, ar mirksi visos avarinės šviesos signalizacijos lemputės.

10. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia stabdžiai.
Galima patikrinti keliais variantais: įjungus degimą ir nuspaudus priekinį arba galinį stabdį, pažiūrėti ar dega stabdžių šviesos. Arba nuspaudus stabdžių rankenėlę ir pastūmus motociklą, jo ratai turi būti blokuojami. Nuspausta stabdžių rankenėlė neturi pasiekti vairo. Stabdžio pedalo ir rankenėlės eiga neturi būti per minkšta.

11. Parodykite, kaip tikrinsite, ar laisvai juda vairas.
Atsisėdus ant motociklo, vairą kelis kartus pilnai pasukti į kairę ir dešinę pusę. Tada nuspaudus priekinį stabdį, pastumdyti motociklą ir patikrinti ar vairas nekliba.
Sukinėjant, vairas turi suktis lengvai, neklibėti, nestrigti.

12. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia žibintai ir ar švarūs atšvaitai.
Įjungus variklį, patikrinti ar dega priekinis žibintas, galinė lempa. Perjunkti į ilgąsias šviesas – ir pakartoti. Apžiūrėti ar atšvaitai yra švarūs.

13. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia įspėjamasis garso signalas.
Įjungus degimą paspauskite garsinį signalą. Turi pasigirsti garsinis signalas. Kai kuriuose motocikluose prieš tai reikia įjungti degimą.

14. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia posūkių signalai.
Įjungus degimą, pakaitomis įjungti posūkių signalus, apeiti motociklą ir apžiūrėti, ar abiejų pusių posūkių signalai veikia.

Registracija į kursus.

 B kategorijos klausimai prieš praktinį egzaminą.

1. Parodykite, kur tikrinsite alyvos lygį variklyje.
Atsakymas: atidarius variklio gaubtą, variklio skyriuje pamatysite ryškiaspalvę matuoklę.Variklio tepalo matuokle

2. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar alyvos lygis variklyje yra pakankamas.
Atsakymas: prieš užvedant, esant šaltam automobilio varikliui, automobiliui stovint lygioje vietoje, ištraukiate variklio alyvos matuoklę, ją nuvalote, vėl įstatote, po to vėl ištraukiate ir variklio alyvos matuoklėje matote, kad variklio alyvos nebūtų daugiau MAX. žymos ir mažiau MIN. žymos.

3. Parodykite arba paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar veikia vairo stiprintuvas.
Atsakymas: Sukant vairą neužvestam automobiliui, vairas sukasi sunkiai. Užvedus automobilį vairas sukasi lengvai. Jei tiek neužvestam, tiek užvestam automobiliui vairas  sukasi sunkiai, tuomet arba vairo stiprintuvo nėra automobilyje arba jis sugedęs.

4. Parodykite, kur tikrinsite skysčio lygį variklio aušinimo sistemoje.
Atsakymas: po variklio gaubtu randasi aušinimo skysčio išsiplėtimo talpa.

5. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar aušinimo skysčio lygis yra pakankamas.
Atsakymas: Ant pačio aušinimo skysčio išsiplėtimo bakelio bus žymos MIN. ir MAX. Aušinimo skysčio neturėtų būti daugiau nei MAX. ir mažiau nei MIN.

6. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar veikia stovėjimo stabdys.Rankinis stabdys
Atsakymas:
po 3-4 trakštelėjimų įjungiate stovėjimo (rankinį) stabdį. Įjungę pirmąją pavarą bandote lėtai pajudėti iš vietos. Jei jaučiate pasipriešinimą ir stabdymą, tuomet stovėjimo stabdys veikia.

7. Parodykite, kur yra langų plovimo skysčio rezervuaras (talpa).
Atsakymas: langų plovimo skysčio talpa yra po variklio gaubtu. Ant talpos dangtelio matosi pavaizduota vandens srovė bėganti ant stiklo.

8. Paaiškinkite, kaip tikrinsite langų plovimo skysčio lygį.Langu skyscio bakelisAtsakymas: žymos MIN. ir MAX. gali būti ant langų plovimo skysčio talpos arba joje įstatyta matuoklė. Apie pasibaigusį skystį gali signalizuoti ir lemputė esanti prietaisų skydelyje. Jei nėra signalinės lemputės, matuoklės ar žymų ant talpos, tai tikriname apžvalgos būdu, purkšdami langų plovimo skystį ant langų ir žiūrime bėgančio skysčio srovės stiprumą. Jei stipri srovė – skysčio pakanka, jei silpna – reikia dar įpilti. Jei skystis nebėga – arba nėra skysčio arba neveikia purškimo sistema.

9. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia įspėjamasis garso signalas.
Atsakymas: paspaudus garso signalą turite jį išgirsti.

10. Parodykite, kur yra stabdžių skysčio rezervuaras (talpa). Stabdziu-skyscio-bakelio-min-maxAtsakymas: stabdžių skysčio rezervuaras yra po variklio gaubtu, tiesiogiai prieš stabdžių paminą.

11. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar stabdžių skysčio lygis yra pakankamas, kad saugiai važiuotumėte.
Atsakymas: stabdžių skysčio talpoje rasite matuoklę arba žymas MIN. ir MAX. rasite ant pačios talpos. Skysčio turėtų būt ne daugiau MAX. ir ne mažiau MIN.

12. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia posūkių signalai.
Atsakymas: pasukę užvedimo raktelį įjungiate degimą ir įjungiate posūkio signalą. Apžiūrint apžvalgos būdu turi ritmingai mirksėti visi, tos pusės, posūkio lemputės. Taip tikrinama žiūrint ir i prietaisų skydelį. Jame matysite ritmingais tarpais mirksinčias žalias rodykles. Jei rodyklės ima mirksėti greit arba neritmingai, reiškia yra perdegusi kuri nors posūkio lemputė. Jei tai atsitinka vairuojant automobilį, tuomet atsidarote langą ir posūkio signalus rodote ranka, iki kol pašalinsite gedimą.

13. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar veikia stabdžių šviesos signalai. Atsakymas: ant stabdžių paminos uždedate sunkų daiktą (pvz. 2 kg. automobilinį gesintuvą) ir automobilio gale turite matyti degančius ryškius STOP žibintus.

14. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar veikia darbinis stabdys.Darbinis stabdys
Atsakymas: Kiekvieną kartą spaudžiant stabdžio paminą jos eiga sutrumpės 1/2. Jei kaskart spaudžiant stabdžio paminą ji spaudžiasi iki galo, vadinasi stabdžiai neveikia ir važiuoti negalima.

15. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia visi žibintai.
Atsakymas: šviesų jungimo rankenėlę sukame pagal laikrodžio rodyklę. Įjungiame gabaritines šviesas, paskui artimas šviesas, ir vėliau tolimas šviesas. Kas kart išlipę apžvalgos būdu apžiūrime. Automobilio priekyje turi degti atitinkamai gabaritinės, artimos ar tolimos šviesos, automobilio gale raudonos gabaritinės šviesos ir numerio apšvietimas.

16. Paaiškinkite, kur ieškosite informacijos apie rekomenduojamą oro slėgį padangose.
Atsakymas: lipduką su rekomenduojamu oro slėgiu padangose rasite atidarę degalų pylimo dangtelį, arba kito modelio automobiliuose atidarę šonines priekines dureles arba ant durelių statramsčio.

17. Paaiškinkite, kaip tikrinsite oro slėgį padangose.
Atsakymas: atsukę padangos ventilio dangtelį, įstatysite oro slėgio matuoklį (manometrą) paspausite jį ir palaikę kelias sekundes atleisite. Ir prietaiso skalėje matysite koks slėgis yra jūsų padangoje.

18. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar padangų protektoriaus rašto gylio pakanka, kad saugiai važiuotumėte.Padangos protektorius 18
Atsakymas
: protektoriaus gylį galite išmatuoti specialiu prietaisu arba tiesiog slankmačiu. Protektoriaus gylis negali būti mažesnis nei: žiemą 3 mm. vasarą 1,6 mm.

19. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar bendra padangų būklė tinkama saugiai važiuoti.
Atsakymas: tikrinama apžvalgos būdu, kad padangos būtų nesuskirdusios, neatpleišėjusios, be matomų įtrūkimų. Ant tos pačios ašies turi būti to pačio aukščio, pločio, rašto, vienodo nusidėvėjimo ir sezoniškumo padangos.

20. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia avarinė šviesos signalizacija. Atsakymas: tikrinama apžvalgos būdu. Įjungus avarinę šviesos signalizaciją apžiūrime, kad vienu metu ritmingai mirksėtų visos posūkio signalo lemputės. Apie tai informuos ir prietaisų skydelyje degančios žalios spalvos rodyklės.

NEPAMIRŠKITE, jei egzamino metu reikės atidaryti variklio gaubtą, tai turi atlikti egzaminuotojas.

Registracija į kursus.

 

raktelisC kategorijos klausimai prieš egzaminą.

  1. Pasakykite kokius veiksmus atliksite su tachografu prieš pradėdamas darbą ir jį pabaigus.
  2. Parodykite arba pasakykite, kaip tikrinsite, ar oro sistemoje nėra nuotėkio.
  3. Pasakykite, į ką būtina atsižvelgti, pakraunant transporto priemonę.
  4. Pasakykite, kaip tikrinsite žibintų ir atšvaitų būklę.
  5. Pasakykite, kaip tikrinsite stiklų būklę.
  6. Pasakykite, kaip tikrinsite purvasaugių būklę.
  7. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar oro slėgio padangose pakanka, kad saugiai važiuotumėte.
  8.  Pasakykite, kaip tikrinsite, ar padangų protektoriaus rašto gylio pakanka, kad saugiai važiuotumėte.
  9. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar bendra padangų būklė yra tinkama saugiai važiuoti.
  10. Pasakykite, kaip tikrinsite stiklo valytuvų būklę.
  11. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar kėbulo būklė yra tinkama saugiai važiuoti.
  12. Parodykite arba pasakykite, kaip tikrinsite, ar oro slėgis stabdžių sistemoje yra tinkamas saugiai važiuoti.
  13.  Pasakykite, kaip tikrinsite ar automobilyje yra pakankamas skaičius gesintuvų ir jie atitinka reikalavimus.
  14. Pasakykite, kaip nustatysite, ar alyvos lygis variklyje yra pakankamas.
  15. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar ratų tvirtinimo veržlės yra patikimai užsuktos.
  16. Pasakykite, kaip tikrinsite pneumatinės pakabos padėtį ir būklę.
  17. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar veikia stabdžių šviesos signalai.
  18. Parodykite arba pasakykite, kur tikrinsite skysčio lygį variklio aušinimo sistemoje.
  19. Pasakykite, kaip nustatysite, kad aušinimo skysčio lygis yra pakankamas.
  20. Parodykite arba pasakykite, kaip tikrinsite, ar veikia visi žibintai.
  21. Parodykite arba pasakykite, kaip keičiama tachografo duomenų laikmena.
  22. Pasakykite, kaip valdysite pakėlimo aikštelę. Jei pakėlimo aikštelės egzamino transporto priemonėje nėra – kaip tikrinsite, ar visos durys, įskaitant krovinių skyriaus, yra patikimai uždarytos.
  23. Parodykite arba pasakykite, kaip tikrinsite, ar veikia vairo stiprintuvas.
  24. Parodykite arba pasakykite, kaip patikrinsite, ar veikia posūkių signalai.
  25. Parodykite arba pasakykite, kur yra langų plovimo skysčio papildymo vieta.
  26. Parodykite, kaip tikrinsite ar veikia priekinio stiklo plovimo sistema.
  27. Parodykite, kokių prietaisų rodmenis turite tikrinti prieš užvesdami variklį.
  28. Parodykite, kokių prietaisų rodmenis turite tikrinti užvedę variklį.

 

CE kategorijos klausimai prieš egzaminą.

  1. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar kėbulo būklė yra tinkama saugiai važiuoti.
  2. Pasakykite, kaip valdysite pakėlimo aikštelę. Jei pakėlimo aikštelės egzamino transporto priemonėje nėra – kaip tikrinsite, ar visos durys, įskaitant krovinių skyriaus, yra patikimai uždarytos.
  3. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar ratų tvirtinimo veržlės patikimai užveržtos.
  4. Pasakykite, kaip tikrinsite stiklo valytuvų būklę.
  5.   Pasakykite, kokius veiksmus atliksite su tachografu prieš pradėdamas darbą ir jį pabaigus.
  6. Pasakykite, kaip tikrinsite žibintų ir atšvaitų būklę.
  7. Pasakykite, kaip tikrinsite purvasaugių būklę.
  8. Pasakykite, kaip tikrinsite pakabos būklę.
  9. Parodykite, kokių prietaisų rodmenis turite tikrinti prieš užvesdami variklį.
  10. Parodykite, kokių prietaisų rodmenis turite tikrinti užvedę variklį.
  11. Pasakykite, į ką būtina atsižvelgti pakraunant transporto priemonę.
  12. Parodykite arba pasakykite, kaip tikrinsite, ar oro sistemoje nėra nuotėkio.